Overskud til at hjælpe andre
I AP Pension har vi et mål om, at vi vil have overskud til at hjælpe andre. Først og fremmest vil vi gerne støtte aktiviteter og organisationer, der sætter fokus på emner, som er relevante for vores kunder og vores tilbud til dem, f.eks. sundhed. Derfor støtter vi motionscykelløbet Sjælsø Rundt.
Sjælsø Rundt
AP Pension sponserer for tredje år i træk motionscykelløbet Sjælsø Rundt, som i år finder sted for 42. gang. I år foregår det den 10. juni. Med tre smukke ruter på 28, 50 og 125 km i Nordsjælland er der rig mulighed for både at få motion og hygge med familie, venner eller kolleger.
Læs mere om Sjælsø Rundt på sjaelsoerundt.dk
Du kan også læse mere om baggrunden for AP Pensions sponsorat her.
Patientforeninger
Vi støtter også patientforeninger, som kan yde hjælp og rådgivning til de af vores kunder, der får en alvorlig sygdom. Indtil videre har vi derfor et samarbejde med Kræftens Bekæmpelse, HjerneSagen og Hjerteforeningen.
| Hvor god var denne information? | ||||||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| Meget dårlig | Meget god | |||||










